Program, Doğu Ontario’daki bir devlet lisesinde, tam zamanlı İngilizce Geliştirme Programından tam zamanlı bir Akademik Kredi Programına kadar değişebilir. Her öğrenciye kişiselleştirilmiş bir yerleştirme planı verilecektir. Tüm yeni öğrenciler, yaklaşmakta olan okul programlarıyla ve Kanada’daki yaşamlarıyla ilgili birçok konuyu kapsayan bir oryantasyon programına katılacaklar.
Tüm öğrencilere okulda sürekli destek ve yardım verilir ve ev yaşamını izlemek için deneyimli bir aile yanında kalma koordinatörü atanır. Sevecen ve destekleyici okul personeli, her öğrencinin akademik yolunu izler ve ilerler ve akademik hedeflerine ulaşmak için onları yolunda tutar. Öğrenci yardım programının bir parçası olarak çeşitli isteğe bağlı hizmetler sunuyoruz (ek ücrete tabidir).
Ayrıca, ilave yardıma ihtiyacı olan öğrencilere daha iyi İngilizce Dil Desteği sağlamak için 10 lise belirledik. Bu, tüm okul günü boyunca mevcut olan ve tüm öğrencilerindeki uluslararası öğrencilerin gelişimini izleyen, her dönem bir ESL kredisi kursu ve tüm öğretmenlerle birlikte çalışan stratejileri uygulamak için sistem programı personeli içeren İkinci Dil Olarak Tam Zamanlı İngilizce (ESL) Eğitmeni içerir. Uluslararası öğrencilerimiz için müfredat konaklama için.