Fieldstone, Kanadalı ve Uluslararası öğrencilerin harika şeyler başarmak için ilham aldığı benzersiz bir ortak eğitim sunmaktadır. Zenginleştirici ve besleyici ortamımızda, Fieldstone öğrencileri akademik, ortak müfredatlar ve sosyal başarılar yoluyla özgüvenlerini geliştirir. Bakım ve hasta yaklaşımımız, her öğrenciye mutlu, üretken ve başarılı olma fırsatı verilmesini sağlar.
Okul 1997 yılında, Toronto şehir merkezinde bir kilisenin tabanındaki 8 öğrenciden oluşan K-6 okulu olarak başladı. O zamandan beri, tutkulu ve kararlı bir profesyonel grubu yüzlerce öğrenciye ve ailelerine akademisyenler ve istisnai bir okul topluluğu için mükemmellik sağladı. Şu anda, Fieldstone King’s College School ve Fieldstone Day School, 300’den fazla öğrencinin akademik evidir.
Fieldstone şimdi Kuzey Toronto’da 6,4 dönümlük geniş bir kampüste bulunuyor. 47.000 metrekarelik bina üç katlı geniş sınıflarla donatılmıştır. 9-12. Sınıflar birinci kattaki derslikleri ve fen laboratuarlarını, ayrıca birinci kattaki sanat stüdyolarını, kafeteryayı ve spor salonunu kullanır.
Binanın dışında, öğrencilerimiz geniş atletik alanlardan, manikürlü bahçelerden (hatta bir öğrenci bahçeciliği kulübümüz bile var) ve daha sıcak havalarda dersler için kullanılabilecek bir mini amfitiyatrodan hoşlanırlar.