Dünyadaki en güvenli ve en saygı duyulan yatırım ile gerçekleşen vatandaşlık programı. Bir Malta pasaportu sadece Avrupa Birliği vatandaşlığının avantajlarını sağlamaz, ayrıca bu pasaportun sahibini Britanya Milletler topluluğunun bir vatandaşı yapar.

Malta 2004’ten beri Avrupa Birliği üyesi, 2007’den beri Şengen ülkesi ve bir Britanya Milletler Topluluğu ülkesidir. Politik ve ekonomik istikrardaki bu kusursuz birleşim Malta’yı Avrupa’nın önde gelen ülkeleri arasına taşıyor. 2015’teki ekonomik büyüme 5.1’di, ve kredi notu kredi notu Pozitif bir görünüşle ”A” idi. Ana para birimi ise Euro’dur.
Malta Bireysel Yatırımcı Programı (MBYP) başvuran kişinin Malta’ya kayda değer bir ekonomik bağlılıkta olmasını gerektirir. Kapsamlı bir geçmiş kontrolünü içeren sıkı bir güvenlik incelemesi ve durum tespiti koşulu ile ve karşılığında, başvuran kişiye ve aile üyelerine Malta vatandaşlığı verilir.

Malta pasaportu ile bütün Avrupa Birliği ülkeleri boyunca özgürce hareket edebilir ve ABD, Kanada, Avustralya ve diğer birçok ülkeyi vizesiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Malta pasaportu ile Avrupa Birliği ülkeleri içinde herhangi bir ülkede sınırsız olarak özgürce yaşama hakkınız var.

Yılda 183’den daha az gün Malta’da yaşayan ve Malta dışında kar sağlayan Malta vatandaşları, Malta devleti ile ilgili herhangi bir vergi zorunluluğundan mükelleftir.

Avrupa Birliği vatandaşlarına verilen bütün imtiyazlara ekonomik, politik ve sosyal güvenceler ile birlikte tam olarak sahip olun.

Programda kimler yer alabilir

ASIL BAŞVURAN

Vatandaşlık elde etmeye hakkı olması için, başvuran kişinin en az 18 yaşında olması ve (daha sonradan düzenlenen) başvuru koşullarına uygun olması gerekmektedir.

EŞ VE 26 YAŞINA KADAR OLAN ÇOCUKLAR

(Eş ya da evliliğe eşdeğer bir ilişkide olunan partner). 26 yaşına kadar olan çocuklar (kendi veya eşlerinin çocukları) evli olmamalı ve finansal olarak başvuran kişiye bağlı olmalıdır.

55 YAŞ ÜZERİ EKONOMİK OLARAK BAĞIMLI KİŞİLER

(ör: ebeveynler) Asıl başvuran kişiyle birlikte yaşamalıdırlar ve ona ekonomik olarak bağımlı olmalılar.

Malta vatandaşlık programının avantajları

MBYP’ye katılım koşulları

 • Malta Ulusal Gelişim ve Sosyal Fonu’na 650.000 Eurokarşılıksız katkı yapma
 • Hisseler, tahviller ya da Malta Identity tarafından tanımlanmış özel amaçlı kurumlara 150.000 Euro’luk bir yatırım yapma
 • En az 5 yıl boyunca elinizde tutmak üzere minimum 350.000 Euro değerinde mülk edinme
  veya Malta’da yıllık kirası en az 16.000 Euro olan minimum 5 yıl süre için bir mülk kiralayın
 • Her başvuran için en az 50.000 Euro değerinde bir evrensel sağlık sigortası edinme

Mutlu Bir Geleceğin Anahtarı VizeWorld'de!

Kendinize Ve Ailenize Güvene Alın.

VizeWorld, kurulduğu günden itibaren hem göçmen adaylarına hemde alanında birçok profesyonele destek sağlamıştır.
Yeni yaşamınızın anahtarını sunan VizeWorld; 11 yıllık deneyimi ve sektöründeki öncü organizasyon olarak Malta’da yaşam fırsatı sunuyor.

Malta’daki Oturum İzniniz VizeWorld’de Hazır!

Başvuru Süreci;

 • Pasaportunda belirtilen tam adı
 • Doğum yeri ve tarihi
 • Vatandaşlık(lar)
 • Cinsiyet
 • Pasaport numarası (birden fazla pasaport varsa tüm numaralar)
 • Asli ikamet adresi (daha sonraki bir aşamada, asıl başvuran kişinin adına düzenlenmiş fatura; asıl başvuran kişinin adı ve adresinin olduğu banka ekstresi; vergi faturası vs. ile doğrulanmalıdır)
 • Meslek ve şirketin, adresi ve telefon numarası, var ise web adresi dahil olmak üzere, tam adı
 • Başvuran kişinin ve başvuruya dahil edilmiş tüm aile üyelerinin pasaportlarının PDF kopyası

Alanında Profesyonel Danışmanlarımız Tarafından Yönetilen Süreç:

 1. VizeWorld tarafından ilk geçmiş doğrulamasını gerçekleştirecektir.
 2. Herhangi bir geçmiş sorunu olmamalıdır, daha sonra VizeWorld €10,000 değerinde iade edilmeyen vekalet ücreti için bir fatura hazırlar.
 3. Başvuran kişi faturayı öder ve SWIFT onayının bir kopyasını gönderir.
 4. VizeWorld daha sonrasında başvuran kişiye veya onu temsil eden kişiye VizeWorld ile Müşteri Sözleşmesinin yanı sıra, tamamlanması için bir takım resmi başvuru formları gönderecektir.
 5. Başvuran kişi Devlet başvuru formlarını tamamlar ve ilgili müstenit belgeleri toplar.
 6. Müşteri sözleşmesi ile birlikte tamamlanmış başvuru paketini geri gönderir.
 7. Gerekli hazırlıklar ve evrakların Malta Devletinin isteğine göre hazırlanmasının ardından profesyonel başvuru gerçekleştirilir. 
 8. İmzalanmış Müşteri Anlaşmasının bir orijinali müşteriye geri gönderilir.
 9. Müşteri faturaları öder ve bize SWIFT onayının kopyalarını gönderir.
 10. Bu paraların alınması sonrasında, VizeWorld başvurunun tamamını, programdaki başvuruların onayından sorumlu devlet kuruluşu olan Identity Malta’ya gönderir ve talep edilmesi halinde durum tespiti ücretlerinin Identity Malta’ya gönderilmesini düzenler.
 11. Identity Malta başvuru için bir karara varır ve, olumlu ise, VizeWorld’de Prensipte Onay Yazısı’nı tebliğ eder. Identity Malta başvuruyu aldıktan sonraki 120 gün içinde onay, ret veya görüşme talebi için bir karara varacaktır.
 12. Prensipte Onay Yazısı’nın tebliğ edilmesinden sonraki 5 iş günü içerisinde,  müşteriye Prensipte Onay Yazısı’nın tebliğ edilmesinden sonraki 25 gün içerisinde ödenmesi gereken ücretlerin ödenmesini isteyen bir bildiri tebliğ edecektir.ÖNEMLİ UYARI: Katkı bakiyesinin transferi ile, katkı tutarının tamamı geri ödenmez olur. Herhangi bir sebep ile başvuran kişi Malta vatandaşlığı için başvuruya devam etmez ise, MKYP’yi idare eden kanun ve düzenlemelere göre, katkının geri ödenmesi haklarından vazgeçer.
 13. Prensipte Onay Yazısı’nın tebliğ edilmesinden sonraki 4 ay içerisinde, başvuran kişinin gayrimenkul satın almayı tamamladığının veya kiralamayı yerine getirdiğinin, ve €150,000 değerindeki kanunlar gereği zorunlu yatırımın tamamlandığın kanıtı Identitiy Malta’ya sunulmalıdır.
 14. Prensipte Onay Yazısı tebliğ edildikten sonra, Mata Göçmenlik başvuran kişiye ve ailesine, Bağlılık Yemini etmelerini, herhangi bir mülkün ve/veya satın almanın denetlemesini tamamlamalarını ve biyokimlik (parmak izi ve iris taraması) sağlamaları adına Malta’yı ziyaret etmleri için 90 günlük bir Ulusal Vize verebilecektir.
 15. 2 yıl içinde (başvuru tarihinden sonraki 6 ay içerisinde olmamak üzere) bütün koşullar yerine getirildiği takdirde bir Vatandaşlığa Kabul Sertifikası verilir. Bu ancak başvuran kişi Kimlik Malta’nın Valletta, Malta’daki ofisinde Bağlılık Yemini ettikten sonra mümkün olabilir.
 16. Vatandaşlığa Kabul Sertifikası pasaport başvurusu için gerekli olacaktır.
 17. 12 yaşından büyük olan kişiler pasaportlarını Malta’da kendileri almalıdır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurarak Alanında Uzman Danışmanlarımızla Birlikte Güvenle Başvurunuzu Gerçekleştiriyoruz!