İtalya vizesi başvurularınızı VizeWorld güvencesiyle gerçekleştirin! Alanında uzman ve deneyimli danışmanlarla güvenle başvurun. 
İtalya’ya gidilecek  olan şahsa  Mahsus (Bordo) pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (pasaportta geçerliliği bitmiş veya hiç bulunmayan Shengen vizesi sahipleri) İtalya vizesi için müracaatta bulunmak zorundadır.Aksi takdirde İtalya’ya giriş yapamazlar.
Özel (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahibi olan kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günü aşmayan İtalya seyahatlerinde İtalya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadırlar.
Uzun süreli (çalışma, oturum vb.) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları ve üçüncü ülke yurttaşları İtalya vizesi başvurusunda bulunmakla mükelleftirler. Uzun süreli vize başvuruları aracı kurumla değil,konsolosluk ile başvuru yapılmalıdır.
Kısa süreli ziyaretler için Konsolosluklara direk başvuru yapılamaz,aracı kurum veya seyahat acentaları veya vize merkezleri ile yapılabilir. VizeWorld olarak vize işlemlerinizde sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.İşlemleri bizimle yapın İşinizi şansa bırakmayın!