Mezunlarının iş bulma oranının % 97 olan ve öğrencileri- ne her yıl 60 milyon dolar burs vererek destek sağlayan Ottawa Üniversitesi’nde eğitiminizin büyük kısmını Fran- sızca almanız senede ortalama 3.500 Kanada Doları’na mümkün. Bundan lisans programları düzeyinde yararlana- bilmeniz için Fransızca yeterliliğinizin “DELPH B2” sevi- yesinde olması gerekiyor. Bu yeterliliği sağlayamıyorsanız dahi Ottawa Üniversitesi’nin kendi Fransızca dil eğitimine başvurabilir ve aynı zamanda üniversitedeki programınıza da kabul edilebilirsiniz.
Ottawa, dünya’da çift dilde (İngilizce-Fransızca) eğitim veren en büyük üniversitedir. Kanada’nın kalbi başkent Ottawa’da bulunan üniversite; fen bilimleri, sağlık, beşeri ve sosyal bilimler konusunda öğrenmek, gelişmek ve sivrilmek için büyük imkânlar sunmaktadır. 40 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Ottawa Üniversitesi, 450’nin üzerinde eğitim programını 10 fakültesi aracılığıyla sunmaktadır ve Kanada’nın en büyük hukuk fakültesine sahiptir.
150 yıllık bir geçmişe sahip Ottawa Üniversitesi, öğrencilerine kişisel gelişim, yaratıcı liderlik ve aydınlanma ilkeleriyle eğitim veriyor.

Kanada’da Çalışarak Üniversite Eğitimi AL – Kanada Vatandaşı OL!

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.

Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

 Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve Okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır. Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerek Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.
 
Özetle Kanada Devleti  Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında  ( Kolej, Üniversite-Post Graduate-Master-Doktora) öğrencilere eğitim alırken part-time çalışma hakki vermekte  ve sonrasında 3 yıla kadar full-time çalışma hakkı vererek  okul bitiminden sonra 1 yıl çalışan  öğrencilere öncelikle oturum hakkı sonrasında ise Kanada Vatandaşı olma yolunda kapıları açmıştır.