McMaster Üniversitesi’nin amacı daha parlak bir dünya yaratmak – tüm insanların sağlığını ve refahını geliştirmek ve araştırma ve öğrenim yoluyla yerel ve daha geniş topluluklara hizmet etmektir. Dünya çapında araştırma, öğretim ve işbirliği taahhüdü, McMaster’ın uluslararası sıralamalarını Times New York’ta etkili dünya sıralamasında 77. sıraya taşıdı ve 2018’de University Advance HE tarafından verilen Global Öğretim Ödülü’ne layık görüldü.

Üniversitenin dünyaca ünlü tıp fakültesi ve sağlık bilimleri programlarına ek olarak, McMaster’ın Mühendislik Fakültelerindeki profesyonel okulları ve DeGroote School of Business, Bilim, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültelerinde öğretim ve araştırmaya olan bağlılığı ile tamamlanmaktadır. McMaster öğrencileri, eğitimlerini kişisel güçlü yönleri ve kariyer hedefleri ile uyumlu hale getirmek için geniş bir yelpazedeki programlara ve topluluk içinde ve dünya çapında bağlantı kurma ve işbirliği yapma fırsatına sahiptir.

McMaster’ın Liberal Sanatlar, Mühendislik Deneyimsel Öğrenme için Hatch Merkezi ve üniversitenin tarihinin laboratuvar ve araştırma alanındaki en büyük tek devlet yatırımı olan yeni LR Wilson Hall, aynı zamanda ev sahipliğini de kampüse dönüştürmeye yardım ediyor. 12 rezidans binası, dört kütüphane, bir planetaryum ve ülkenin en iyi sanat galerilerinden biri olan McMaster Sanat Müzesi.1887’de kurulan McMaster’ın ana kampüs topluluğu, Ontario Gölü’nün batı ucunda yer alan Hamilton şehrinin Westdale semtinde yer almaktadır. 300 dönümlük ana kampüs, Niagara Escarpment ve Cootes Paradise adlı pitoresk doğa alanı arasında yer almaktadır.

Kanada’da Çalışarak Üniversite Eğitimi AL – Kanada Vatandaşı OL!

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.

Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

 Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve Okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır. Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerek Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.
 
Özetle Kanada Devleti  Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında  ( Kolej, Üniversite-Post Graduate-Master-Doktora) öğrencilere eğitim alırken part-time çalışma hakki vermekte  ve sonrasında 3 yıla kadar full-time çalışma hakkı vererek  okul bitiminden sonra 1 yıl çalışan  öğrencilere öncelikle oturum hakkı sonrasında ise Kanada Vatandaşı olma yolunda kapıları açmıştır.