Kanada’nin baskenti Ottawa’da 1967 yılında bir şehir koleji olarak kurulan Algonquin Koleji , zaman içerisinde diploma ve lisans programları , uygulamalı çalışmalara odaklanması , öğrenci merkezli yaklaşımları , modern tesisleri ve stratejik ortaklıkları ile tanınmıştır.

Kanada’da bulunan politeknik okullarından biri ve devlet tarafından finanse edilen İngilizce dil kolejlerinden olup Languages Canada üyesidir. Kolej Ulusal Başkent Bölgesi ve Doğu Ontario, Quebec Batı ve Upstate New York mahallelerinde hizmet vermektedir. Kolejin üç kampüsü vardır; Ottawa, Ontario, ve Perth, Ontario’da bulunan ikincil kampüsleri ve Pembroke, Ontario’da bulunan bir ilköğretim kampüsü.

140’ın üzerinde program ve 3 ayrı kampus seçeneği ile, Algonquin Koleji Kanada’nın en buyuk kolejlerinden biridir , ve bu özelliği ile içten ve öğrenciye yönelik bir atmosfer sunar. Bütün programlar teori ve pratiği birleştirir ve bu açıdan öğrencileri gelecekteki kariyerleri için hazırlamanın en iyi yolunu sunmaktadır. Mezun olan öğrencilerin % 90’ının 6 ay içerisinde bir işe yerleşmeleri ise bunun en büyük kanıtlarından biri olsa gerek.

Yaşam Kalitesi

Algonquin Kolej’in de öğrenciler kentin eşsiz özelliklerinden yaralanabilirler.

  • Ottawa dünyada yaşanacak en iyi dördüncü kent seçilmiştir .
  • Algonquin Koleji Kanada’nın tarihi Parlamento binalarından 25 dakika uzaklıktadır .
  • Ottawa uluslararası öğrencilere güvenli ve temiz bir ortam sağlamaktadır.
  • Ulaşım sistemi etkindir: şehir otobüsleri kampüse gidiş ve gelişler için rahat ve güvenli bir ulaşım şeklidir.
  • İsim yapmış uluslararası festivaller ve kültürel etkinlikler uluslararası öğrencilerin kendi kültürlerini paylaşmalarına yıl boyu olanak sağlamaktadır.
  • Çoğu öğrenci indirimi uygulayan ulusal müzeler ve sanat galerileri kültürel etkinlik için ortam sağlamaktadır.
  • Ottawa’da canlı bir gece hayatı, doğa etkinlikleri ve spor alanları vardır: 18 golf sahası, doğal yürüyüş yolları ve göller, profesyonel hokey, futbol, baseball takımları, çok sayıda dinlenme tesisleri, bisiklet yolları ve kayak merkezleri.


Bir cevap yazın